Vidiniai breketai

Ryškūs pokyčiai atsiranda nepastebimai

2013-10-01

„Laba diena, prašom sėstis į kėdę”, – šypsodamasi pasitinka pacientą gydytoja ortodontė Eugenija Bučinskienė.
Ortodontė E. Bučinskienė, prieš keletą metų pradėjusi taikyti dantis tiesinančius breketus „Incognito”, dabar turi daugiausia tokių pacientų Lietuvoje. Šie breketai padeda išspręsti visas sąkandžio problemas, tačiau tvirtinami ne prie išorinio, o prie vidinio dantų paviršiaus iš liežuvio pusės.

Specialių įgūdžių vilnietė gydytoja įgijo stažuodamasi Bad Esene, Vokietijoje, kur „Incognito“ breketai ir gaminami.
Gydytojai teko sutikti pacientų, kurie nesiryžo tiesinti dantų tik dėl to, kad jie nenorėjo išorinių breketų arba tam trukdė jų darbas. Štai vienai jos pacientei – užsienyje dirbančiai manekenei – įprasti breketai buvo kliūtis fotografuotis reklamoms. „Labai daug pacientų pripažįsta, kad dėl darbo jie negali nešioti įprastų visiems matomų breketų.
Tačiau dar mažai kas žino, kad jau galima tiesinti dantis breketais, kurių nematyti. Vienas pacientas net keletą metų lankėsi pas įvairius specialistus, tačiau niekas negalėjo jam pasiūlyti nepastebimo dantų tiesinimo metodo”, – pasakojo E.Bučinskienė.

Kai kurie žmonės, pasirinkę :Incognito“ breketus, net nesako aplinkiniams, kad gydosi. Tik po kurio laiko kolegos ar draugai ima pastebėti, kad žmogus atrodo kitaip. Dantys tampa lygesni, ir tai pakeičia žmogaus išvaizdą.
Išorinių breketų nepaslėpsi – visi juos mato. O su „Incognito“ pokyčiai atsiranda nepastebimai. Išoriniai  breketai – standartinis gaminys, o vidiniai yra pritaikomi individualiai.

Nuimtas paciento dantų atspaudas siunčiamas į laboratoriją Vokietijoje, ten pagaminami breketai. Individualiai gaminamos vidiniai breketai visiškai atkartoja danties kontūrą ir uždengia beveik visą jo paviršių iš liežuvio pusės. Breketai užklijuojami vienos procedūros metu, prie jų tvirtinama plona viela.

„Dedant išorinius breketus stengiamasi, kad jie būtų kuo smulkesni, mažiau matomi. Lieka daugiau atidengto dantų paviršiaus, todėl ėduonies rizika padidėja net ir stengiantis kruopščiai prižiūrėti dantis. Nešiojant vidinius breketus ši rizika yra gerokai mažesnė”, – dar vieną privalumą išskyrė gydytoja.
Kaip ir nešiojant išorinius breketus, pacientas turi nuolat lankytis pas gydytoją – pasitikrinti, pareguliuoti. Jeigu jis lankosi kas porą mėnesių, gražiais ir lygiais dantimis galės džiaugtis maždaug po poros metų. Gydymo trukmę lemia ir individualios savybės.

Kada reikalingi breketai?

  • Breketai padeda ištiesinti kreivai išdygusius dantis arba ištaisyti netaisyklingą sąkandį.
  • Netaisyklingas sąkandis – ne tik estetinė problema. Jis gali lemti ne vienodą dantų dilimą, nes kramtant dantims tenka nevienodas krūvis.
  • Dėl kreivų dantų tėvai neretai atveda ir šešerių ar septynerių metų vaikus. Dėl sąkandžio problemų dažniau kreipiamasi paauglystėje.
  • Tiesinti dantis galima, kai išdygę nuolatiniai dantys. Bet viršutinės amžiaus ribos nėra, gydymas įmanomas visą gyvenimą. Vyriausiai gydytojos E.Bučinskienės pacientei, pasiryžusiai tiesinti dantis, – 60 metų.

Vidiniai breketai kelia mažiau pavojaus

  • Ortodontinis gydymas – dantų tiesinimas breketais – visuomet padidina ėduonies riziką.
  • Nyderlandų, Šveicarijos ir Vokietijos mokslininkai atliko tyrimą ir išsiaiškino, kad vidiniai breketai sukelia mažiau ėduonies rizikos nei standartiniai, tvirtinami prie išorinio dantų paviršiaus.
  • Leidinyje „European Journal of Oral Sciences” jie paskelbė, kad breketus tvirtinant prie išorinio dantų paviršiaus ėduonies rizika padidėja net 4,8 karto, palyginti su breketais, tvirtinamomais prie vidinio dantų paviršiaus.

Straipsnis publikuotas „Lietuvos ryte“ 2012-02-11
 

 

« Atgal