Vidiniai breketai

Vidiniai breketai išlaisvina šypseną

2013-10-22

Nepatogumai dėl kreivų dantų ar tiesinamųjų kabių – daugeliui pažįstamas jausmas. Kaip įveikti šį diskomfortą? Specialistai siūlo išeitį – naujoviškus dantų breketus „Incognito”, kurių burnoje tiesiog nematyti.

Ortodontai Lietuvoje jau gali įvykdyti vieną didžiausių pacientų norų – dantis sutvirtinti nepastebimais breketais.Tokią galimybę suteikia naujieji breketai „ Incognito”: jie tvirtinami prie vidinio dantų paviršiaus iš liežuvio pusės,todėl bendraujant yra nepastebimi.

„Iš specialaus metalo lydinio pagaminti breketai yra itin ploni, plokšti ir labai tvirti. Jie optimaliai priglunda prie dantų paviršiaus ir tvirtai juos laiko, todėl leidžia pasiekti norimą gydymo rezultatą. Pacientams juos drąsiai rekomenduoju”,– sako odontologijos klinikos „ Dantų harmonija” gydytoja ortodontė Eugenija Bučinskienė.

Pasak specialistės,vidiniai breketai „ Incognito” mažiau nei išoriniai trukdo kalbant ar kramtant, todėl neretai pacientas tiesiog pamiršta juos turįs savo burnoje.

„Sutvirtinus dantis vidiniais breketais po valgio nereikia dangstytis delnu, traukti veidrodėlio ar skubėti į vonią. Visas burnos higienos procedūras žmogus gali atlikti jam patogiu metu, nepatirdamas papildomo streso”, – sako E. Bučinskienė.

Breketų pagrindas uždengia beveik visą vidinį danties plotą, todėl lengviau juos valyti. Mažėja rizika, kad ant danties paviršiaus nusėdusios apnašos sukels ėduonį.

„Jeigu visdėlto taip atsitinka, kyla mažiau problemų, nes plomba vidinėje danties pusėje nėra tokia pastebima kaip išoriniame danties paviršiuje”, – sako E. Bučinskienė.

Pasak gydytojos,tyrimais įrodyta, kad tikimybė atsirasti danties ėduoniui gydantis vidiniais breketais „Incognito” yra beveik 5 kartus mažesnė nei nešiojant išorinius. Breketus „Incognito” pristato kompanija „ 3M”. Šios breketų sistemos gaminamos Vokietijoje pagal kiekvieno paciento individualųužsakymą. Gydytojas Lietuvoje pagamina paciento dantų lankų atspaudus ir siunčia į laboratoriją Vokietijoje.

Naujausios kompiuterinės technologijos leidžia preciziškai apskaičiuoti breketo priklijavimo vietą ant danties ir krūvį, kurį dantis patiria. Visa tai garantuoja maksimalius gydymo rezultatus. Gydytoja sako, kad labai dažnai pacientai klausia, ar jų atveju gali būti taikomas gydymas vidiniais breketais. Atsakymas paprastas – vidiniai breketai „Incognito”, kaip ir išoriniai, padeda sprendžiant visas sąkandžio problemas, tik tvirtinami kitoje dantų pusėje. „Pasaulyje vis daugiau pacientų renkasi ortodontinį gydymą vidiniais breketais”,– sako E. Bučinskienė.

Nekilo jokių problemų

Indrė Selskaitė:

„Sprendimą koreguoti sąkandį breketais atidėliojau net keletą metų. Drovėjausi aplinkinių reakcijos, baiminausi nepatogumų kalbant ar valgant. Sužinojusi apie galimybę problemas spręsti vidiniais breketais „Incognito”, iš karto apsisprendžiau. Taip, jų kaina yra didesnė nei išorinių breketų, tačiau įvertinau tai, kad juos teks nešioti net porą metų ir tai nesukels nepatogumų. Investavau ir tikrai nesigailiu! Labiausiai džiaugiuosi tuo, kad jų nematyti. Būgštavau, kad švepluosiu ar užsigausiu liežuvį, bet jau po kelių dienų breketų „Incognito” burnoje pradėjau nebejausti. Būtent to ir norėjau.”

Erika Lasakevičienė:

„Sužinojusi, jog teks dantis koreguoti breketais, labiausiai norėjau, kad jų nesimatytų. Dirbu atsakingą darbą, dažnai dalyvauju susirinkimuose, susitikimuose, tenka daug bendrauti telefonu, todėl negaliu sau leisti estetinių trūkumų ar šveplavimo. Jau pusę metų nešioju vidinius breketus „Incognito”. Ir jei ko gailiuosi, tai tik to, kad apatiniam žandikauliui koreguoti pasirinkau išorinius breketus. Skirtumas tikrai akivaizdus.”

Straipsnis publikuotas „Lietuvos ryte“ 2011-06-11

« Atgal