Vidiniai breketai

Kokias sveikatos problemas sukelia kreivi dantys?

Kreivų dantų srityje kur kas dažniau atsiranda dantų ėduonis: maisto likučiai prilimpa prie dantų paviršių ar užstringa nelygiuose tarpdančiuose, o tai gali sukelti kariesą ir dantenų uždegimą. Valyti bei taisyti kreivus dantis taip pat daug sudėtingiau, nei prižiūrėti ar gydyti tvarkingas jų eiles. Kartais tokio danties gydymas gali būti tiesiog neįmanomas, todėl tenka jį pašalinti. Jo vietoje įstatyti implantą taip pat gali būti sudėtinga, tad bet kuriuo atveju anksčiau ar vėliau ortodonto pagalbos neišvengiamai prireiks.

Esant taisyklingam sąkandžiui, dantys prilaiko vieni kitus tarsi atramos ir valgant tolygiai pasiskirsto kramtymo krūvį. Kai sąkandis netaisyklingas, apkrova pasiskirsto netolygiai, taigi vieni dantys šiek tiek „tinginiauja“, o kiti „dirba“ už du. Dėl per didelio krūvio daug didesnė tikimybė prarasti dantis – jie greičiau dėvisi, gali nuskilti ir net nulūžti. Kai kuriais atvejais dėl netaisyklingo sąkandžio žmogus negali kokybiškai sukramtyti maisto – tai tampa ne tik burnos, bet ir skrandžio bei virškinimo trakto ligų priežastimi.

Galiausiai netaisyklingas sąkandis ir nelygūs dantys gali tapti kliūtimi kokybiškam dantų protezavimui sulaukus vyresnio amžiaus. Pavyzdžiui, jei yra per mažai vietos, kad būtų galima įsodinti dirbtinį dantį. Tokiu atveju, pirmiausia būtinas ortodontinis gydymas, ir tik po to galima dėti implantą arba tiltą.